Veľkoobchod pre profesionálov
Príprava tovaru je 24 hod. od objednávky
Počkajte si na potvrdzujúcu sms, že je tovar pripravený
TypTTitle: NOVA RANGE PeKacid TAKACS eshop

Filter

Zoradiť podľa Riadkov
Int. kód: 24870325
MJ: ks Popis

Nova Calcium


 


Nova Calcium 15.5-0-0+27CaO je dusičnan vápenatý zo sortimentu spoločnosti ICL Specialty Fertilizers. Ide o úplne nenahraditeľné hnojivo, ktoré sa v hydropónii aplikuje priebežne po celý pestovateľský cyklus. Nova Calcium pomáha udržiavať optimálny obsah vápnika v rastline, predchádza jeho nedostatkom alebo ich napravuje.


Vápnik patrí v rastline k živinám s nízkou mobilitou, a preto je nutné dodávať ho kontinuálne počas celej doby pestovateľského cyklu. Nova Calcium sa odporúča na aplikáciu na všetky plodiny, a najmä na tie, ktoré sú citlivé na nedostatok vápnika, ako je ovocie a zelenina. Produkt je možné použiť v ktoromkoľvek fertigačnom systéme, kde zaistí optimálny rast a zodpovedajúci obsah vápnika v rastlinných tkanivách, ktorého výsledkom je lepšia prepravovateľnosť výpestkov, dlhšia skladovateľnosť i kvalita.


  • Nova Calcium je dôležitým zdrojom vápnika, ktorý je nevyhnutnou makroživinou na tvorbu bunkových stien v rastline. Dodáva im väčšiu pevnosť a trvanlivosť. Má priaznivý vplyv na fázu nasadzovania plodov a na trvanlivosť plodov po zbere.

 • Nova Calcium poskytuje okamžite dostupný nitrátový dusík, ktorý rastlina rýchlo absorbuje.

 • Prídavok vápnika napomáha udržiavať štruktúru pôdy tým, že nahrádza soli sodíka. Tým sa zmenšuje riziko sodifikácie a deštrukturalizácie pôd, najmä ak sa na závlahu používa voda s vysokým obsahom solí.

 • vďaka granulovanej podobe je produkt menej náchylný na tvrdnutie počas skladovania


 

Cena za MJ: 28,80 €
34,56 € s DPH
Int. kód: 28550325
MJ: ks Popis

Nova Mag-N


Nova Mag-N obsahuje dôležité živiny pre rast rastlín – dusičnanový dusík, ktorý je pre rastliny okamžite dostupný, a horčík – centrálna časť molekuly chlorofylu, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri fotosyntéze.


Horčík patrí medzi živiny s vysokou pohyblivosťou v rastline, a preto by sa mal aplikovať nepretržite počas celého obdobia rastu. Typické príznaky nedostatku sa najskôr objavia na starých listoch.


Horčík je spolu s vápnikom a sírou kľúčovou zložkou výživy rastlín, ktorá môže priamo ovplyvniť rast rastlín a tým aj úrodu.


  • Vysoko účinný zdroj dusíka a horčíka zvyšujúci aktivitu chlorofylu

 • Nova Mag-N poskytuje ľahko dostupný dusičnanový dusík, ktorý rastlina rýchlo absorbuje.

 • Vďaka synergii dusičnanového dusíka a horčíkových iónov bude Nova Mag-N poskytovať najefektívnejší spôsob príjmu horčíka rastlinami.

 • Vysoká rozpustnosť a rýchle rozpúšťanie

Cena za MJ: 23,42 €
28,11 € s DPH
Int. kód: 28510325
MJ: ks Popis

Nova PeaK


 


Nova PeaK 0-52-34 je dihydrogénfosforečnan draselný z produkcie spoločnosti ICL Specialty Fertilizers, najväčšieho výrobcu MKP na svete.


  • hnojivo s najvyššou koncentráciou fosforu

 • veľmi nízky index zasolenia

 • bez chlóru, sodíka a nečistotôt; produkt je veľmi bezpečný pre aplikáciu na list aj hnojivou závlahou postrekovačmi bez rizika popálenia listov či otravy rastlín

 • Nova PeaK má pufračný účinok, ktorý pomáha stabilizovať pH výživového roztoku

 • absencia dusíka v produkte Nova PeaK umožňuje aplikáciu vhodného pomeru P:K pre vývojové fázy: tvorba koreňov, kvitnutie, nasadzovanie na plod či zrenie a zber, tj. fáze, kedy je napríklad len malých dávok dusíka.

Cena za MJ: 110,25 €
132,30 € s DPH
Int. kód: 28560325
MJ: ks Popis
NOVA PeKacid

Kyselina fosforečná na zníženie pH tvrdosti vody. Použitie: na čistenie kvapkových hadíc
od vodného kamena a na hnojenie.

-vysoký obsah P a K
-100% vodorozpustné
-vysoká rozpustnosť (670 g/liter H2O pri 20 °C)
-silný okysľujúci účinok (240 gramov produktu PeKacid zneutralizuje 61 g/liter HCO3)
-bez obsahu chloridov a sodíka
v podobe prášku, bezpečné použitie
-PeKacid možno miešať s Ca a Mg
-dvojitý účinok PeKacidu; dodávku fosforu zaisťujú ionty H2PO4 a vďaka okysľujúcemu účinku PeKacid zabraňuje vyvázanie týchto iontov vo fertigovanej oblasti
-zabraňuje upchávanie závlahového systému
Cena za MJ: 82,36 €
98,83 € s DPH
1