Veľkoobchod pre profesionálov
Príprava tovaru je 24 hod. od objednávky
Počkajte si na potvrdzujúcu sms, že je tovar pripravený
TypTTitle: Mechanické prostriedky proti škodcom 254230003510_0.jpg TAKACS eshop

Filter

Zoradiť podľa Riadkov
Int. kód: 849972
MJ: bal Popis
Bio Plantella biele lepové dosky
Slúžia pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu ako napr. strapka západná, strapka záhradná, ... Hmyz je prilákany´ na bielu farbu a zachyteny´ na lepovú plochu.

Výhody:

  Tieto dosky sa používajú pri slivkách, jabloniach,... v ovocny´ch sadoch a pri okrasny´ch kvetinách pre monitoring a signalizáciu náletu škodlivého hmyzu.
  Doska zvyčajne vydrží asi po dobu 6 ty´ždňov od jej zavesenia.
  Odporúčame zavesiť v ovocny´ch sadoch rovnomerne 10-12 veľky´ch lepovy´ch dosiek/100 m2.

Opis:
Lepiace dosky so starostlivo vybraným odtieňom bielej farby neodolateľne lákajú škodcov, aby sa priblížili k doske a prilepili sa na rýchlo lepkavý povlak entomologického lepidla. Na dosku sa zachytí dospelý exemplár, čím sa prerušuje rozmnožovací cyklus. Zabraňuje tomu, aby škodca zniesol vajcia, z ktorých by sa vyvinuli červy, a zničili tak ovocie.

Návod na použitie:
Na účinnú ochranu rastlín ich rovnomerne zaveste po 20 až 24 kusov na 100 m2 do ovocného sadu pred kvitnutím na ochranu pred piliarkou repkovou a počas kvitnutia pre ochranu pred osičkami. Dosky umiestnite tak, aby viseli blízko konárov, ale nesmú sa zlepiť s listami alebo konármi. Keď je lepkavý povrch pokrytý škodcami, nahraďte ich novými.

Balenie:
10 ks
Cena za MJ: 6,53 €
7,84 € s DPH
Int. kód: 50256
MJ: bal Popis
Bio Plantella lepové dosky slúžia na monitoring a signalizáciu náletu a odchytu škodlivého hmyzu ako napr. kvetárka cibuľová, mínerka pórová, strapka západná, strapka záhradná, strapka chmeľová. Hmyz je prilákaný na žltú farbu a zachytený na lepovú plochu.
Cena za MJ: 5,69 €
6,83 € s DPH
Int. kód: 849980
MJ: bal Popis
Bio Plantella žlté lepové doštičky
Pre mechanické hubenie vošiek a ostatných škodcov v sadoch použijeme žltej lepové dosky.

Výhody:

  Vyznačujú sa žltou farbou, ktorá priťahuje škodcov, zvláštnym lepivým náterom, na ktorom sa škodca zachytí a jednoduchým použitím.

Opis:
Lepkavé dosky so starostlivo vybraným odtieňom žltej neodolateľne lákajú mnohých škodcov rastlín, ako sú vrtivky čerešňové, rôzne drobníky, obaľovače jablčné, olivové muchy, ovocné piliarky a záhradní škodcovia, ako sú vošky, molice, skočky, strapky a rôzne muchy, najmä cibuľové mušky. Keď sa škodca priblíži k doske, prilepí sa na rýchlo lepkavý povlak entomologického lepidla.

Návod na použitie:
Pre účinnú ochranu rastlín ich rovnomerne zaveste po 20 až 24 kusov na 100 m2 do ovocného sadu, skleníku a vonku. Pri vyššie rastúcej zelenine (paradajky, uhorky) odporúčame väčší počet dosiek. Keď je lepkavý povrch pokrytý škodcami, nahraďte ich novými.
Dosky umiestnite tak, aby viseli blízko konárov, ale nesmú sa zlepiť s listami alebo konármi. V zeleninovej záhrade ich zaveste na palicu, ktorú zapichnete do zeme. Dosky počas kvitnutia ovocných stromov odstráňte, aby sa na nechytili včely.
Môžete ich tiež použiť na diagnostiku na rýchlu a ľahkú identifikáciu výskytu a typu škodcu a na vykonanie včasnej akcie.

Balenie:
5 ks
Cena za MJ: 4,08 €
4,90 € s DPH
Int. kód: 849970
MJ: ks Popis
Bio Plantella obojstranne lepový pás
Lepiaci pás je vynikajúca mechanická a úplne prírodná ochrana ovocných stromov, kríkov a okrasných stromov proti širokému spektru škodcov.

Výhody:

  Pás, obojstranne funkčný, ktorý nalepíme okolo kmeňa.
  Mechanicky zabráni škodcom prístupu do koruny stromu.

Opis:
Lepiaca páska s mimoriadne silným a odolným entomologickým lepidlom bez chemických účinných látok vo vhodnej šírke 5 cm poskytuje nepreniknuteľnú prírodnú bariéru pre húsenice malej piadivky zimnej, kôrovky trnkovej, húsenice iných piadiviek, vošky, mravce a ďalších škodcov, ktorí šplhajú po kmeni, aby rastlinu poškodili hryzením alebo saním rastliny.
Nie je škodlivá pre rastliny.

Návod na použitie:
Lepiacu pásku pevne prilepte okolo kmeňov a konárov stromov, ako aj okolo oporných pólov stromov a kríkov. Odstráňte ochranný papier.Pásku používajte na rastliny po celý rok a vymeňte ju, keď je jej povrch pokrytý škodcami.

Balenie:
5 m
Cena za MJ: 4,20 €
5,04 € s DPH
Int. kód: 849974
MJ: ks Popis
Bio Plantella Protekt
Ochrana stromovpred jarným mrazoma zároven biologickáochrana proti rôznymškodcom stromov,hubovým chorobám.

Výhody:

  Protekt chráni kmeň stromu, pred popraskaním kôry a zvyšuje elasticitu.
  S prídavkom železa, ktoré ničí a bráni tvorbe machu a lišajníkov.

Opis:
Bio Plantella Protekt je náter so starostlivo vybranou bielou farbou a pripravený z materiálov, ktoré sú pre rastliny úplne neškodné. Ponúka úplnú ochranu kmeňov stromov pred jarným mrazom. Kvôli dobrej priľnavosti sú stromy chránené celú zimu.

Návod na použitie:
Pred použitím prírodný ochranný prostriedok Bio Plantella Protekt dobre premiešajte, v prípade potreby ho možno zriediť vodou, pridať do 10 %. Pred aplikáciou odstránime uvoľnenú kôru zo stromu drôtenou kefou. Kmeň dobre natrite od zeme po konáre.
Na ochranu stromov pred jarnými mrazmi zafarbite kmene prírodných ochranným náterom Bio Plantella Protekt v decembri, januári alebo najneskôr vo februári. Neskôr v priebehu dňa sa stromová kôra na slnku roztiahne a pod kôrou začne tiecť šťava. Keď v noci teplota klesne pod 0 °C, šťavy zmrznú a kôra sa napne a praskne. Tak vzniknú pozdĺžne trhliny a rany, v ktorých sa rýchlo hromadia škodcovia, čo môže vážne poškodiť rastlinu.
Ak je to potrebné, v júni bielenie zopakujte, aby sa stromy ochránili pred spálením. Biela farba ochranného povlaku odráža slnečné lúče a zabraňuje tak popraskaniu kôry.

Balenie:
1,5 kg, 3 kg
Cena za MJ: 7,44 €
8,93 € s DPH
Int. kód: 849983
MJ: bal Popis
Nevysýchavý lep viskóznej povahy, transparentný a mierne opalizujúci.

Používa sa na prípravu feromónových, vizuálnych, bariérových a pásových lapačov hmyzu, na imobilizáciu húseníc, lariev a dospelých štádií hmyzu.
Cena za MJ: 4,85 €
5,82 € s DPH
Int. kód: 122006
MJ: ks Popis
Chránič na kmene TREEX-Flexguard slúži na ochranu kmeňa pred požerom zverou.
Cena za MJ: 1,06 €
1,27 € s DPH
Int. kód: 122005
MJ: ks Popis
Chránič na kmene TREEX-Flexguard slúži na ochranu kmeňa pred požerom zverou.
Cena za MJ: 0,83 €
0,99 € s DPH
Int. kód: 84262
MJ: ks Popis
Lepidlo na ochranu stromov pred lezúcim hmyzom. Možné aplikovať priamo na kôru stromov, resp. použiť na výrobu lepových dosiek.
Cena za MJ: 6,51 €
7,81 € s DPH
Int. kód: 012024
MJ: ks
Cena za MJ: 38,00 €
45,60 € s DPH
Int. kód: 84260
MJ: ks Popis
Balzám na ošetrenie rán na drevinách.
Cena za MJ: 3,94 €
4,73 € s DPH
Int. kód: 84261
MJ: ks Popis
Špeciálny štepársky vosk na vrúbľovanie a očkovanie stromov a kríkov.
Cena za MJ: 4,88 €
5,85 € s DPH
1