Veľkoobchod pre profesionálov
Príprava tovaru je 24 hod. od objednávky
Počkajte si na potvrdzujúcu sms, že je tovar pripravený
TypTTitle: Zemiaky sadbové TAKACS eshop

Filter

Zoradiť podľa Riadkov
Int. kód: 12989
MJ: bal. Popis
Odroda ANTONIA je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahonou chuťou, vysokou výnostnosťou, dlhou dobou skladovateľnostiaž do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľúzy sú guľato oválne, so žltou šupkou a žltou dužinou. Antonia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Je vďačná za harmonické hnojenie. Je odolná voči háďatku Ro1 a Ro4. Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom, doporučujeme spon v riadku 32 až 34 cm.

Antónia uprednostňuje lepšie pôdy v dobrom stave s dobrým závlahovým systémom a prívodom živín. Antónia môže byť sadená z dôvou vysokého nasadenia hľúz so sponom 32 až 34 cm. Antónia má výrazné obdobie dormancie. Odporúča sa rastliny pred zahájením naklíčenia prebudiť tepelným šokom. V zásade by sa rastliny mali pred sadením minimálne narašiť., poprípade predklíčiť - tak sa zaistí rovnomerné vschádzanie. Antónia je vďačná za rovnomerné hnojenie.
Antónia má dlhé obdobie kľudu. Je dobre skladovateľná až do neskorej jari.
Cena za MJ: 5,34 €
5,87 € s DPH
Int. kód: 12901
MJ: bal. Popis
Veľmi skorá, vysoko akostná šalátová odroda príťažlivého tvaru s vysokým podieľom tržných hľúz. Anuschka má výbornú chuť, peknú žltú šupku s plytkými očkami. Je veľmi vhodná na balenie v skorom období.Jej pevná konzistencia dáva výsoký predpoklad uplatnenia na trhu i v kuchyni. Zaraďujeme ju medzi varné typy AB.

Anuschka uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahy a živinami. Pestovaním pod fóliou napomáhame skoršiemu zberu a vytvoreniu uzavretej šupky. Patrí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz.

Anuschka je veľmi dobre odolná chrastavitosti, virovým chorobám, háďatku zemiakovému Ro1, 4 , stredne odolná voči plesni zemiakovej. Odporúča sa vykonávať postrek proti plesni zemiakovej.
Anuschka má netypicky pre skorú odrodu dlhé obdobie kľudu, veľmi dobre sa skladuje. Je nutné odrodu Anuschku predklíčiť. Anuschka je vďačná za harmonické hnojenie
Cena za MJ: 5,34 €
5,87 € s DPH
Int. kód: 12968
MJ: bal. Popis
Skorá konzumná odroda zemiakov s pevnou konzistenciou a vynikajúcou konzumnou hodnotou. Hľuzy sú oválne až dlho oválne, očká plytké, dužina sýto žltá. Úroda konzumných hľúz je vysoká s nízkym sklonom k mechanickému poškodeniu. Odroda Elfe je vhodná aj na pranie a balenie. Varný typ B.
Pestovateľské pokyny:

Elfe uprednostňuje lepšie pôdy s rovnomerným zásobením vlahou a živinami. Prednosť majú pôdy v dobrom kultúrnom stave.
Poznámky:

Elfe sa nasadzuje stredný až vyšší počet hľúz. Preto sa vysádza s odstupmi v riadku 30 – 32 cm (~43.000 rastlín/ha, pri medziriadkovej vzdialenosti 75 cm).

Elfe je veľmi vdačná za harmonické hnojenie. N-hnojenie s celkovou požadovanou hodnotou do 140 kg/ha (vrátane Nmin, vrátane organického hnojenia, +/- korekcia podľa stanoviska). Vedľa K2O (200-250 kg/ha, a P2O5 (100 kg/ha) je treba dbať na zásobenie horčíkom. Musia sa zohľadniť zbytky po zbere a organické hnojivá. Napriek veľmi dobrej odolnosti doporučujeme pravidelný postrek proti plesni zemiakovej v normálnom postrekovom slede.
Cena za MJ: 5,34 €
5,87 € s DPH
Int. kód: 12913
MJ: bal.
Cena za MJ: 1,60 €
1,76 € s DPH
1